Експонати третьої зали аптеки-музею у Львові

У третій залі, над колекцією лікарських рослин розташована полиця, на якій демонструються перколятори — обладнання, за допомогою якого виготовляли настоянки та екстракти з трав та коріння. Процедура була доволі простою: в ці прилади засипали свіжу, подріблену рослинну сировину, додавали воду або 40 чи 70-процентний спирт і витримували деякий час, дотримуючись спеціального температурного режиму. Таким чином і получали багато різноманітних настоянок, що користувалися неабияким попитом у відвідувачів.

Готові ліки розливали в пляшечки, які маркувались етикетками. Етикетки також виготовлялись у аптеках. У третій залі львівської аптеки-музею ескпонується справжнє технічне диво кінця XIX століття — мініатюрна машинка для друку етикеток, взірці яких експонуються поруч.

Коллекція пресів у аптеці-музеї у Львові

Багато цікавих та досить рідкісних експонатів розташовано у двох однакових шафах. В одній з них знаходяться дрібні аптечні пристрої, різноманітні форми, трафарети та інше. Наприклад, досить проста і водночас практична формочка для виготовлення мила. За допомогою цього нехитрого пристрою, провізори аптеки не одне десятиріччя виготовляли необхідний для людини засіб гігієни. Готова продукція загорталась у спеціальну упаковку з написом «Аптека окружна М. Терлецького» із вказанням того чи іншого виду мила. Стоматология ЮАО

Коллекція аптекарських етикеток

У другій шафі демонструється рідкісна колекція вимірювального обладнання — ваги та гирьки до них у вигляді мідних мисочок, комплект олов'яних циліндрів, мензурки тощо. Деякі з них градуйовані в одиницях диометричної системи мір: драхмах, унціях, гранах. Наприклад, на порцеляновому циліндрі є поділка 32 унції, що є еквівалентом одного літра. В цій-же шафі розташовані пляшки, на яких нанесено текст: «Аптека окружна М. Терлецького. Львів, пл. Ринок, рік заснування 1735». В таких спеціально виготовлених пляшках реалізовувалися рідкі ліки у далекому 1935 році, коли аптека відмічала свій двохсотий ювілей.