Аптечна кухня — кокторій у Львові

Завітаємо у невеличку, тісну кімнатку, яка дещо нагадує старовинну казкову кухню. Так, це дійсно кухня, але аптекарська — кокторій, при чому цілком реальна, а не казкова, і в ній готувалися реальні мазі різної консистенції, інщі ліки тощо. Тут демонструється переважно обладнання, що було призначено для аптекарських кухонь — сушільні камери, перегінні куби, мідні черпаки, різноманітні дистилятори.

Варто особливо відмітити, що давні аптекарі виготовляли ліки використовуючи виключно дистильовану воду, а тому необхідно було постійно турбуватись про її запаси. Дистильовану воду виготовляли прямо тут — у кокторії. Надійним помічником в цьому для Львівських аптекарів був інфудирно-перегінний апарат кінця XVIII століття. Не зважаючи на його досить солідний вік (адже апарату вже більш ніж 200 років), цей пристрій і тепер цілком придатний до експлуатації. З його допомогою можна виготовляти настоянки та відвари, розплавляти компоненти, призначені для виробництва мазей, і звісно, отримувати дистильовану воду.

Кокторій в аптеці-музеї у Львові

По сусідству з "дистиляторним ветераном" на полицях розташовано декілька інфудирних апаратів інших типів. Виготовлені вони з міді та порцеляни, а вік багатьох з них більш ніж століття.

На цих же полицях розмістились невелички металеві автоклавчики для стерилізації лікарських інструментів. Приємно гармонує з експозицією і великий кольоровий вітраж, на якому зображено різноманітний аптечний посуд та лабораторне обладнання. Але для того, щоб повністю відчути атмосферу середньовічних аптек, радимо завітати у Львівську аптеку-музей.