Створення музею історії фармації

В далекому 1966 році, ще за часів існування СРСР, на базі старовинної аптеки було прийняте рішення про заснування музею історії фармації. Такого, що охоплював би не тільки тематику української лікарської справи та медицини, але й, за можливістю і світової. Усього лише 6 років пройшло від часу заснування, і вже у 1972 році музею надано почесне звання «народного».

Сьогодні Львів відомий своїми захоплюючими та неповторними архітектурними ансамблями, зокрема центральна, історична його частина. І аптеці-музею вдалося зберігти свій первісний вигляд — на протязі 1982–1985 років за проектом і при безпосередній участі майстрів Львівської комплексної архітектурно-реставраційної майстерні було виконано величезний обсяг ремонтних робіт, що проводились також в сусідніх звільнившихся прибудовах.

Аптечному комплексу був повернений той вигляд, якій він мав за епохи середньовіччя. До аптеки були приєднані відреставрований флігель старовинного будинку — пам'ятка архітектури XVI–XVII століть, декілька кімнат, ціла галерея підвалів. Завдяки цьому площа експозиції аптеки збільшилася більш ніж у чотири рази. Це дозволило створити унікальний музейний комплекс, в якому демонструються рідкісні експонати, зібрані працівниками аптеки, науковими співробітниками, спеціалістами фармацевтами та колекціонерами ентузіастами.

Створення музею історії фармації у Львові

Величезний внесок в поповнення колекцій зробив колектив працівників аптеки і його добровільні помічники. На час заснування музею в ньому нараховувалось близько 2,7 тисяч експонатів, а вже у 1987 р. їхня кількість перевищила 8 тисяч.

Народний музей користується великою популярністю не тільки у львів'ян, але і у гостей нашого міста. Про це свідчать наступні цифри: на протязі першого року свого існування музей відвідало близько 6 тисяч екскурсантів, а у 1988 р. більш ніж 280 тисяч, було проведено 11 тисяч екскурсій, кожна з яких — це захопливе спілкування людей з яскравими сторінками історії фармації, лікарської справи з далеким минулим та сучасністю. Запрошуємо і вас відвідати видатний аптечний комплекс, якій відомий далеко за межами України.