Взірці посуду другої зали
Перше, на що одразу звертаєш увагу при вході в аптеку — це величезна кількість самого різноманітного посуду, що використовувався в аптекарській справі в кінці XIX – на початку XX століть. Доречі, варто зауважити, що в музеї запропоновано до огляду і інші, набагато більш старовинні взірці. У торгівельній залі зібрані самі яскраві, різнокольорові, а разом з тим і цікаві екземпляри тари для ліків — полиці засклених шаф майже прогинаються під тиском кількості скляного посуду.
Але це тільки експозиція інтер'єру торгівельної зали, площа якої просто фізично не дозволяє виставити на огляд всі експонати. Не треба забувати, що основним призначенням торгівельної зали є реалізація лікарських препаратів, адже «Під чорним орлом» — це не тількі музей аптекарського інвентарю та лікарського мистецтва, але й реально-діюча аптека.
В минулому аптекарі досить часто використовували кам'яний, керамічний, фарфоровий та фаянсовий посуд. У великих керамічних амфорах XV–XVI століть зберігали олійні масла, кислоти, самі різноманітні настоянки, екстракти, ароматичні води, спирти та інші рідини. З початку вікористання такого посуду до шийки амфори або бутля прив'язували бірки, на яких зазначалось, що саме знахотиться в посуду. Дещо пізніше назви препаратів стали писати прямо на бутлях олійними фарбами.
Досить часто кераміку вкривали білою емаллю, на яку наносили не тількі назву лікарського препарату, але й оригінальний декоративний орнамент. Найбільшого поширення це набуло в період епохи модерну, більш відомого під назвою Art nouveau. Так, наприклад, на посуду для зберігання отруйних речовин робили надпис білою фарбою по чорному фону, для легко-займистих — червоною по білому, для всіх інших — чорною по білому.
Під експозицію другої зали відведена так звана матеріальна кімната, зе зусереджовалися запаси лікарських препаратів. Тепер тут виставлені колекції аптекарського посуду для зберігання медикаментів, частина фармацевтичного обладнання різних епох, старовинні патентовані ліки та інше. На великому постаменті, що розташований у центрі зали представлені декілька старовинних ваг, що використовувалися для порціювання лікарських засобів і препаратів, на підлозі знаходяться величезні ступи для подрібнення різноманітних інградієнтів — робота за таким обладнанням була дуже важкою і вимагала не аби якоі фізичноі підготовки — це одна з причин, за якої персонал аптеки складали лише чоловіки.