Легенда про рубінове скло

До наших днів крізь віки дійшла легенда про те, як вдалося розгадати таємницю виготовлення рубінового скла. Жив колись давно на світі бідний скловар. Справи в нього йшли погано — ніяк не вдавалося йому вибратись з боргів та скрутного становища. Бідність привела до відчаю його дружину, яка одного разу в пориві відчаю та безсилля зірвала з пальця обручку і кинула до чана з киплячою скломасою. І раптом здійснилось диво — на очах скловара гаряча сіра маса забарвилась у яскраво-червоний колір. Майстер не розгубився, а виготовив з неї чудовий посуд.

З того часу він почав працювати переважно за таким рецептом, вдосконалив технологію варіння рубінового скла і досить скоро це принесло йому багатство і славу.

Легенда про рубінове скло

Мріяли про славу та багатство і власники старовинних львівських аптек. Чималі кошти вкладалися ними в улюблену справу: оздоблення приміщення, ремонтні роботи, декоративні меблі та розписи на стінах, замовлення специфічного інвентарю — все це швидко спустошувало гаманець володаря, але ще швидче прибуток перекривав всі витрати.

Оздоблення торгівельної зали

Про розміри витрат можна здогадатись хочаб з того факту, що стеля інтер'єру торгівельної зали аптеки «Під чорним орлом» прикрашена поліхромним розписом, що був виконаний на початку XIX століття віденськими майстрами під керівництвом художника Штааля. В якості теми для оформлення аптеки були вибрані символічні зображення чотирьох вічних та незмінних елементів (стихій) та їх назви латинською: "Agua" (Вода), "Ignis" (Вогонь), "Terra" (Земля), "Аir" (Повітря). Згідно теорії давньогрецького філософа-матеріаліста Емпедокла, ці елементи складають основу всього існуючого.

Ніби величезний павук звисає зі стелі залізна кована люстра. Ще півтора століття тому в ній горіли звичайні свічки, через деякий час їх замінили гасові світильники, і лише після них настала черга перших електричних ламп. Варто зауважити, що володарі аптек завжди слідкували за розвитком прогресу і одними з перших застосовували всі технологічні новинки у своїй справі. На високому і довгому асистентському столі, на якому готувалися ліки, встановлено три канделябли з латуні. Вони освітлюють приміщення і водночас виконують роль штативів для лікарських ваг.

Праця аптекарів завжди вважалася важкою і дуже знетомлювала. Для приготування ліків користувались переважно масивним аптечним обладнанням, і це було одною з причин, що до початку XX століття аптекарями працювали тільки чоловіки.